Nie ma wątpliwości, że jednym z najbardziej atrakcyjnych rodzajów podłóg jest parkiet.

Oferuje bardzo tradycyjne i atrakcyjne aspekty prawdziwego drewna liściastego, wraz z bardziej nowoczesnymi i artystycznymi cechami wzoru i wyrazistego projektu. Jeśli masz lub rozważasz montaż parkietu, możesz chcieć poznać najlepsze sposoby na jego maksymalne wykorzystanie oraz pielęgnację podłóg z parkietów w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych.

Parkiet to popularna opcja na wykończenie podłogi

Obecnie w wielu budynkach znajdziemy parkiety

O podłogi drewniane należy odpowiednio dbać, aby jak najdłużej wyglądały pięknie. Możesz uniknąć zadrapań na parkiecie, jeśli podejmiesz pewne środki ostrożności. Pod nóżki mebli i krzeseł warto podłożyć podkładki z tkaniny, silikonu lub filcu. Można je znaleźć w sklepach lub wykonać samodzielnie. Unikaj również noszenia obcasów i butów z twardymi podeszwami w domu, aby nie porysować podłogi. Jeśli czyścisz parkiet, użyj łagodnego środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do podłóg drewnianych. Nigdy nie używaj ostrych środków ściernych ani żadnych środków czyszczących zawierających wybielacz.

Parkiety są niezwykle łatwe w czyszczeniu, ponieważ wystarczy podłogę regularnie zmiatać i przemywać wilgotnym mopem. Podłogi parkietowe można bejcować, woskować i nabłyszczać, aby nadać im bardziej elegancki wygląd oraz dostosować drewno do wystroju pomieszczenia. Oznacza to, że można je również szlifować i ponownie barwić, jeśli zajdzie taka potrzeba. To świetny sposób, aby twoja podłoga zawsze wyglądała jak nowa, nawet po kilku latach użytkowania.

Parkiet jest jednym z najpopularniejszych rodzajów podłóg z wielu powodów, włączając w to tradycyjny wygląd drewna i nowoczesny design, który jest bardzo atrakcyjny pod względem artystycznym. Trwałe parkiety lódź będą pięknie wyglądały w nadchodzących latach, jeśli odpowiednio zadbasz o podłogę. Parkiet może zmieścić się w prawie każdym budżecie. Ponieważ istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o rodzaje użytego drewna, jakie wykończenie chcesz uzyskać i jaki wzór, możliwy jest zakup parkietu za niewielką cenę.