W związku z legalizacją marihuany w wielu krajach zauważamy zainteresowanie hodowców, z pewnością warto zwrócić uwagę iż niektóre kraje pozwalają także na hodowlę kilku krzaków na własny użytek.

Oczywiście korzysta z tego wiele osób prowadzących małe prywatne przydomowe hodowle marihuany, Mogą być to także hodowle wewnętrzne, kiedy będziemy musieli stworzyć odpowiednie warunki w domu. Ze względu na małą ilość roślin jakie możemy uprawiać najczęściej może być to wykorzystanie różnego rodzaju namiotów, mini szklarni uprawowych, które pozwolą na łatwe przygotowanie odpowiednich warunków do upraw.

Hodowla marihuany w warunkach domowych

Jak stworzyć środowisko do upraw marihuany w domu?

Zasadniczym elementem tego rodzaju rozwiązania będzie z pewnością odpowiednie oświetlenie, jak wiadomo roślina nie będzie miała dostępu do światła słonecznego przez co jej rozwój może zostać zaburzony. Dlatego też hodowcy muszą zadbać o światło o odpowiednim natężeniu, z pewnością dzięki temu rośliny mogą wzrastać prawidłowo. Oczywiście jeżeli budujemy własne pomieszczenie do uprawy, jest to tak zwany growbox, wówczas musimy zwrócić uwagę aby było to rozwiązanie solidne tak aby utrzymać lampę, żarówkę czy też cały panel oświetleniowy.

W przypadku uprawy domowych mamy dwa rozwiązania, może być to tradycyjna uprawa w glebie lub też wykorzystanie systemów hydroponicznych, w tym wypadku będziemy mogli hodować rośliny bez potrzeby sadzenia w glebie, wykorzystamy tutaj odpowiednie maty, materiały które posłużą do odpowiedniego ukorzenienia. Oczywiście mogą być to maty kokosowe, które często wykorzystywane są w ogrodnictwie do uprawy innych roślin. Możemy zakupić także specjalne donice, podłoża magmowe gdzie również możemy liczyć na bardzo dobre ukorzenienie, Warto zwrócić uwagę ich magma będzie zawierała niewiele substancji przyjaznych dla roślin.

Z pewnością warto odwiedzić sklep oferujący sprzęt do hodowli marihuany, znajdziemy tam wszystkie niezbędne składniki, części służące do tworzenia pewnego rodzaju małych szklarni, systemy oświetleniowe, donice, systemy wymiany wody do systemów hydroponicznych, różnego rodzaju pompy.