Za każdym razem, gdy w szczególności kobiety chcą zmienić przynajmniej w pewnym stopniu wygląd swoich paznokci udają się do salonu kosmetycznego.

Tych na całym świecie jest wiele. W zasadzie wraz z biegiem czasu dostępnych jest coraz więcej zabiegów – są to także nieco inne i nietypowe zabiegi. Przykładem takiego jest manicure japoński. Dlaczego inny? Przede wszystkim dlatego, że bez żadnego problemu mogą korzystać z niego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Jest tak dlatego, że wspomniany zabieg nie zmienia wyglądu paznokci, a jedynie ma za zadanie wzmocnić nasze paznokcie oraz nadać im zdrowy i bardziej świeży wygląd. Jak przebiega taki zabieg?

Jak to wygląda?

W pierwszej kolejności paznokcie są dokładnie oczyszczane. Kolejny krok to dokładne usunięcie wszystkich skórek wokół paznokci. Płytka paznokci jest polerowana oraz nadaje się jej bardziej naturalne kształty. Przez to, że paznokcie są zmatowione sprawia to, że wszelkie substancje czy pasty lepiej wchłaniają się w paznokcie. Specjalną szpatułką na paznokcie nakłada się pastę i japoński puder, które następnie wciera się dokładnie przy pomocy polerki. Na sam koniec na dłonie nakłada się odżywczy balsam. Warto wiedzieć o tym jakie efekty może dać nam taki zabieg. Przede wszystkim na samym początku warto powiedzieć o tym, że efekty widoczne są od razu po zabiegu – nasze paznokcie są błyszczące, gładkie i wyglądają bardzo estetycznie.

Bez malowania po zabiegu

Zaraz po zabiegu płytka jest bardzo mocno nawilżona, a co za tym idzie przez około tygodnia nie zaleca się malowania paznokci. Jeśli chcemy uzyskać efekty zaleca się powtórzenie tego zabiegu około 3-4 razy w odstępach 3 tygodni. Cena takiego zabiegu wynosi 40 zł, a jeżeli chcemy mieć gwarancję takiej ceny musimy zdecydować się na klinikę pod tym linkiem: http://klinika-urody.pl/oferta/pielegnacja-dloni-stop-i-paznokci/manicure/manicure-japonski.