Wynajem magazynu po raz pierwszy to ekscytująca, ale również przytłaczająca sprawa.

Oznacza to, że rozbudowałeś swój biznes na tyle, że musisz zarządzać własnymi zapasami i posiadać odpowiednie miejsce do ich przechowywania. Zatem powinieneś znaleźć najlepszy magazyn, który będzie odpowiadał wszystkim twoim wymaganiom. Zanim podpiszesz umowę na wynajem magazynu, koniecznie upewnij się, że otrzymujesz odpowiednią powierzchnię dla swoich potrzeb magazynowych i logistycznych.

Co należy rozważyć przed wynajęciem magazynu?

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przed wynajęciem magazynu?

Kiedy poszukujesz magazynu do wynajęcia, warto wziąć przede wszystkim dostępną powierzchnię do składowania towaru, koszt wynajmu, lokalizację, łatwość dojazdu. Magazyn powinien również spełniać potrzeby związane z rodzajem przechowywanych produktów. Jeśli na przykład towarami łatwo psującymi się, które wymagają stałego chłodzenia, musisz wynająć magazyn chłodnię. Dowiedz się, czy magazyn jest odpowiednio wyposażony, aby sprostać tym wymaganiom. Weź również pod uwagę bezpieczeństwo swoich zapasów.

Wynajem magazynów różni się w zależności od modelu biznesowego. Jeśli wynajmujesz pusty magazyn, wymaga on znacznego kapitału na zainwestowanie w cały sprzęt. W pełni wyposażony magazyn wymaga mniejszych nakładów finansowych i jest idealnym rozwiązaniem, kiedy rozwijasz swój biznes lub potrzebujesz miejsca do przechowywania towarów tylko na pewien czas. Jeśli potrzebujesz przechowywania, kompletacji i pakowania tylko przez krótki czas, rozważ wynajęcie powierzchni w wyposażonym magazynie i z centrum logistycznym. Zmniejszy to roczne koszty ogólne, jednocześnie korzystając z wiedzy wykwalifikowanej firmy logistycznej i realizującej zamówienia.

Weź również pod uwagę wysokość sufitu, jakie posiadają magazyny do wynajęcia, ile towaru możesz bezpiecznie ułożyć w pionie, na półkach lub paletach Przechowywanie przedmiotów w ten sposób zmniejsza metraż kwadratowy, którego będziesz potrzebować do tej samej ilości zapasów przechowywanych inaczej. Potrzebujesz też miejsca do bezpiecznego poruszania się po magazynie. Obejmuje to wyraźne strefy odbioru i dystrybucji, umieszczenie tych obszarów zbyt blisko siebie grozi zamieszaniem w magazynie i nagromadzeniem palet w obszarach o dużym natężeniu ruchu.