Nowoczesne panele podłogowe są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia, są one chronione przed wilgocią za pomocą laminatu, czy też specjalnych impregnatów, zatem mogą być zastosowane także w kuchni czy też w łazience.

Oczywiście możemy wybrać modele które posiadają gruby i wytrzymały laminat, zapobiegający przecieraniu, dzięki czemu podłoga przez wiele lat będzie wyglądała bardzo elegancko. Dostępne są także panele winylowe, jest to podłoga o bardzo dobrych właściwościach akustycznych, dodatkowo są to ciepłe panele.

Jak wybrać najlepsze panele do domu?

Panele podłogowe quick step signature do różnych pomieszczeń

Oczywiście wybierając panele nie warto kierować się jedynie ceną. W przypadku najtańszych paneli gdzie laminat jest niskiej jakości możemy zauważyć po kilku latach użytkowania przetarcia, co będzie wiązało się z koniecznością wymiany. Z pewnością panele będą tańsze niż podłoga drewniana czy też płytki, możemy także łatwo je ułożyć samodzielnie, przy użyciu podstawowych narzędzi. Często panele mogą także dobrze wygłuszać poszczególne pomieszczenia.

Warto zwrócić uwagę na klasy odporności, są do klasy od AC2 do AC6, przy czym AC2 oznacza najmniej odporne panele, natomiast AC6 są to panele bardzo wytrzymałe, które możemy zainstalować przykładowo w przedpokoju, w holach czy recepcjach wszędzie tam gdzie panuje duży ruch. Panele AC3 oraz AC4 dobrze sprawdzą się przykładowo w salonie, sypialni wszędzie tam gdzie nie będziemy chodzili w butach. Naturalnie panele mogą posiadać różną długość oraz różną szerokość, dzięki temu wybierzemy odpowiedni styl, przykładowo panele które będą imitowały deskę. Dodatkowo możemy wybrać panele o różnej grubości, dzięki czemu dopasujemy je do poziomu innych podłóg przykładowo wykonanych z płytek gresowych czy też łatwo połączymy je z podłogą drewnianą.

Ciekawym modelem są panele podłogowe Quick-Step Signature, są to panele imitujące podłogę wykonaną z drewna. Z pewnością możemy w ten sposób otrzymać bardzo elegancki wygląd podłogi, z drugiej strony panele będą bardziej praktyczne, nie musimy paneli cyklinować czy też lakierować raz na kilka lat, tak jak w przypadku podłogi drewnianej.