Chociaż każdy menedżer floty samochodów dostawczych byłby zachwycony, gdyby jego ciężarówki nigdy nie wymagały nowych części ani serwisowania, niestety nie jest to realne.

Dzisiejsze ciężarówki dostawcze są używane każdego dnia jako narzędzia pracy w wielu różnych branżach. Utrzymanie samochodów ciężarowych w ruchu i skrócenie przestojów to najważniejsze cele dla menedżerów floty pojazdów. A oryginalne części zamienne i regularne serwisowanie są odpowiednim rozwiązaniem, aby w tym pomóc.

Dlaczego warto wybrać oryginalne części zamienne

W sklepie DBK Parts znajdziesz części do naczep

Przy stale zmniejszających się budżetach i rosnących wydatkach, części i serwis mogą stanowić najwyższy wydatek w firmie polegającej na niezawodnej pracy samochodów ciężarowych. Co oznacza, że może to być również miejsce, w którym niektórzy menedżerowie flot próbują iść na skróty. Najważniejsza zaleta korzystania z części i serwisu producenta sprowadza się do tego, że dostajesz to, za co płacisz, a zatem niespotykaną jakość i niezawodność komponentów zamiennych.

Oryginalne części produkowane przez producenta do samochodów dostawczych i naczep zostały przetestowane i zatwierdzone dla konkretnych pojazdów. Gdy zostawiasz swoją ciężarówkę w autoryzowanym serwisie, możesz mieć pewność, że każda praca zostanie wykonana prawidłowo i przy użyciu właściwych części zamiennych. Jeśli samodzielnie dokonujesz napraw, również warto korzystać z części zamiennych od producenta, ponieważ są one dostosowane do konkretnego modelu pojazdu czy naczepy.

Zespoły autoryzowanych sprzedaży, serwisu i części zamiennych współpracują ze sobą, oferując rozwiązania, które spełniają potrzeby klientów posiadających samochody dostawcze, ciężarowe i autobusy. Pomoże to sprawnie zarządzać flotą i dokonywać niezbędnych napraw po niższych kosztach. Możemy również bez problemów zamówić części do naczep – DBK Parts to sklep, gdzie znajdziemy części zamienne do wielu modeli samochodów ciężarowych. Ponadto programy serwisowe często oferują części i gwarancje serwisowe specyficzne dla flot komercyjnych.