Być może w przeszłości wyszkoliłeś kilka psów, ale nic nie jest w stanie przygotować Cię do wychowania nowego kociego przyjaciela.

Koty w niczym nie przypominają psów. Wymagają większej uwagi w okresie dorastania i więcej osobistego czasu na zabawę z właścicielem. W tym artykule przedstawimy niektóre z głównych różnic między nimi.Koty lubią znajdować małe przestrzenie, w których można się zmieścić. Jeśli twój kot jest tak ciekawski, noszenie obroży stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ kot może utknąć z tego powodu podczas zwiedzania. Odpinana obroża to dobra opcja, ponieważ pęknie, jeśli kot ją pociągnie. Dzięki temu kotek będzie bezpieczny.Ochrona kota przed chemią gospodarczą to coś, o czym być może już wiesz, ale czy wiesz, że ochrona kota przed lekami jest równie ważna? Powszechne leki bez recepty, takie jak ibuprofen, mogą być toksyczne dla kota, nawet w małych dawkach. Trzymaj leki bezpiecznie poza zasięgiem kota.Trzymaj kota w domu. W przeciwieństwie do psów, prawie niemożliwe jest zamknięcie kota na podwórku. Może to prowadzić do wielu niebezpieczeństw dla twojego kota, od samochodów, psów, chorób spowodowanych przez dzikie koty i po prostu zniknięcia w nieznanych częściach. Luźne koty są też utrapieniem dla innych, często zabijając ptaki śpiewające i zostawiając niepożądane „depozyty” w ogródkach sąsiadów. Jeśli Twój kot naprawdę lubi przebywać na świeżym powietrzu, można go przyuczyć do noszenia uprzęży i ​​smyczy lub zainwestować w specjalne ogrodzenie dla kotów lub osłoniętą werandę.Wykastruj kota lub wykastruj go. Przeludnienie zwierząt domowych jest coraz większym problemem, a miliony bezdomnych kotów i kociąt co roku poddaje się eutanazji. Poza problemem zbyt dużej liczby kociąt i niewystarczającej liczby domów, nieumocowane koty mogą mieć wiele problemów z zachowaniem. Samce, które nie są wykastrowane w młodym wieku, często zaczynają opryskiwać swoje terytorium, a samice, którym pozwala się runąć, nieustannie kwiczą, próbując uciec, aby znaleźć partnera. Kocięta mogą zacząć rozmnażać się już w wieku 4 miesięcy, więc należy jak najszybciej spryskać lub wykastrować nowego kociaka.Powstrzymaj się od podawania kotu zepsutej karmy. Może to prowadzić do niestrawności i zatrucia pokarmowego, co może kosztować podróż do weterynarza. Zawsze kupuj świeże jedzenie ze sklepu i pamiętaj, aby sprawdzić datę ważności przed nakarmieniem kota.Rozważ te drogie kuwety dla kotów. Jak sprawić, by Twój koci towarzysz był wygodny?

Istnieją teraz kuwety dla kotów, które pozwalają na minimalną interakcję z nimi.

To może być świetne dla każdego, kto jest zmęczony czyszczeniem kuwety. Ale bądź ostrożny, ponieważ mogą nie działać tak łatwo, jak twierdzą. Jeśli możesz, upewnij się, że obowiązują zasady dotyczące zwrotów i nie zgub paragonu. Może się okazać, że wolisz staromodny styl!Obrus ​​powinien być zrobiony dla Twoich kotów. Koty czasami lubią jeść poza swoją miską. To robi niezły bałagan. Aby posprzątać wiatr, użyj podkładki pod miskę lub kawałka materiału. Będziesz mógł łatwo go podnieść i wyrzucić nadmiar jedzenia do kosza.Zrozum, że pozostawienie małego kociaka razem z małymi dziećmi może być niebezpieczne dla obojga. Dzieci poniżej piątego roku życia powinny być zawsze nadzorowane podczas interakcji ze zwierzęciem. Nie są wystarczająco dojrzałe, aby wiedzieć, jak niebezpieczny może być kociak. Gdy Twoje dzieci podrosną, możesz zdecydować, kiedy uczyć je obsługi zwierzaka.Chociaż oba zwierzęta są wspaniałe i mogą spokojnie egzystować ze sobą pod jednym dachem, nie należy lekceważyć adopcji nowego kociaka. Planuj z wyprzedzeniem i miej w zapasie wystarczającą ilość zasobów, takich jak karma dla kotów i tym podobne. Jeśli zamierzasz szkolić kota w domu, nie zapomnij kupić dodatkowego żwirku przez pierwsze kilka miesięcy, ponieważ może się bałaganić.