Według ciebie, niektóre działania marketingowe, a nawet konkretne reklamy również te które stosuje konkurencja są nieodpowiednie oraz wręcz nieetyczne? Niestety takie sytuacje mają bardzo często miejsce, nie wiedząc czemu wiele firm nie reaguje w ogóle gdy dochodzi do takiego zjawiska a przecież powinny w takim momencie nijako działać.

Istnieje nawet coś takiego jak kodeks etyki reklamy, jaki porusza kwestie nieuczciwej konkurencji, tego jak przez jej promocję nasza firma lub działalność nijako traci. Dlatego nie doprowadzajmy do sytuacji, kiedy rzeczywiście takie coś będzie mieć miejsce, trzeba tutaj wiedzieć jak może być realizowana reklama oraz do czego się odnosić, a czego najzwyczajniej w świecie nie wolno robić. Oczywiście jest to jeden z pierwszych kroków do tego by nie tylko działać, ale kogoś kto stosował takie wręcz sztuczki należycie ukarać. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, iż istnieje coś takiego jak Rada Reklamy i Komisji Etyki Reklamy, do której w razie co możemy gdy zajdzie taka konieczność się zgłosić i uzyskać pewne co za tym idzie wsparcie. Jedno jest pewne, jeżeli reklama nie tylko nam szkodzi ale również jest nijako przekazem który nie powinien mieć miejsca, to tutaj nie ma co czekać tylko wykorzystać i zastosować wszelkie dostępne narzędzia oraz środki, aby przyniosło to pewien zamierzony efekt. Bądźmy więc świadomi tego, co możemy zrobić a nawet jakie działania opłaca się co zrozumiałe na wielu płaszczyznach w powyższych sytuacjach podjąć.

Uważasz, że dana reklama jest nieodpowiednia?

Obawiasz się nieuczciwej konkurencji?

Jeżeli mocno obawiasz się nieuczciwej konkurencji, która przez działania marketingowe lub reklamę może ci zaszkodzić, to pamiętaj iż powinieneś coś z tym najzwyczajniej w świecie zrobić a przede wszystkim zajrzeć tutaj https://www.phama.co/kodeks-etyki-reklamy-i-nieuczciwa-konkurencja/. Uzyskasz tam szereg informacji właśnie o samym kodeksie etyki w reklamie, i co za tym idzie także odpowiedzi na nurtujące ciebie pytanie, dotyczące tego co może a co jest zakazane w przypadku reklamy. Jak więc widać to szansa, oraz okazja by następnym razem nie dopuścić do sytuacji kiedy przyjdzie nam się zmierzyć z takim problemem.