W przypadku oficjalnych spotkań, różnego rodzaju uroczystości mężczyźni zakładają garnitury, które sprawiają że będzie on wyglądał elegancko, będzie ubrany odpowiednio do okoliczności.

W tym przypadku będzie to oczywiście marynarka oraz spodnie, dużą rolę odegrają także buty które należy dobrać odpowiednio pod względem stylu oraz kolorystyki. Oczywiście musi także w zestawie znaleźć się odpowiednia koszula oraz krawat, czasem może być on zastąpiony muszką.

Garnitur eleganckiego mężczyzny

Kiedy chcemy zakupić garnitur, musimy zwrócić uwagę nie tylko na spodnie i garnitur, ale również na buty oraz paski. Pasek do spodni, z pewnością nie może być zbyt szeroki, ponieważ spodnie od garnitury, nie posiadają zbyt dużych szlufek. Zazwyczaj w sklepie w którym kupujemy garnitur, znajdziemy również odpowiednie paski do naszych spodni. Do czarnego garnitury, naturalnie najbardziej będzie pasował pasek czarny, ale kiedy do jasnego garnituru założymy pasek brązowy. Warto również zwrócić uwagę na cenę, paski zagraniczne, są bowiem, często droższe od polskich, nie oferując przy tym lepszej jakości. Dla wielu mężczyzn ważnym elementem garderoby, będą paski, pozwalają trzymać się spodniom na swoim miejscu. Najczęściej paski będą potrzebne osobom, które niedawno zrzuciły kilka kilogramów. Dzięki temu spodnie nie będą opadały, bardzo często pasek, będzie pełnił rolę ozdoby, dzięki swojej klamrze.
Marynarki męskie - Trendy

Marynarka na co dzień

W pewnych okolicznościach dobrym wyborem będzie także marynarka założona do codziennych spodni, przykładowo dżinsów, warto jednak pamiętać aby były to spodnie bardziej eleganckie, kiedy będą dobrze leżały wówczas będą stanowiły ciekawy komplety wraz z marynarką. Oczywiście do marynarki będziemy zakładali koszule, jednak jeżeli będziemy nosić ją na co dzień nie musi być ona zbyt oficjalna, może być to koszula w jakimś ciekawym kolorze, czasem także mężczyźni wybierają koszulki w kolorach bardziej jaskrawych co będzie stanowiło ciekawy dodatek przykładowo do czarnej marynarki. Same marynarki również mogą posiadać różne kolory, dobrym pomysłem może być zakup marynarki brązowej i niebieskiej. Z pewnością są to kolory które bardzo dobrze będą się zgrywały z innymi elementami garderoby, przykładowo jeżeli posiadamy brązowe buty do garnituru wówczas brązowa marynarka także będzie świetnym pomysłem na strój mniej formalny.

Z pewnością stylizacja, nasz ubiór będzie świadczyła o nas, będzie naszą wizytówką dlatego też powinniśmy poszukać ciekawego stylu, możemy zwrócić uwagę na różne artykuły w Internecie takie jak https://sucha24.pl/artykul/zakochaj-sie-w-elegancji/663336, które pomogą nam wybrać ciekawy zestaw ubrań na mniej lub bardziej oficjalne z sytuacje. Oczywiście musimy pamiętać o właściwym dobraniu marynarki pod względem wielkości, nie może być to marynarka zbyt ciasna, która będzie krępowała nasze ruchy sprawiała że będziemy czuli się niekomfortowo, należy wybrać model który będzie pasował pod każdym względem do naszego ciała.