Kiedy zwiedzamy Kraków nie możemy ominąć Kazimierza, jest to stara dzielnica Krakowa, kiedyś Kazimierz posiadał prawa miejskie, następnie wszedł w granice miasta Kraków.

Oczywiście Kazimierz jest kojarzony z kulturą żydowską, znajdziemy tu wiele synagog, ale także kościoły chrześcijańskie, jest to z pewnością miejsce gdzie łączą się różne kultury, jest to miejsce w którym spotykają się artyści, odbywają się różnego rodzaju festiwale, wystawy oraz spotkania artystyczne. Z pewnością jest to miejsce wyjątkowe także pod względem architektonicznym znajdziemy tutaj wyjątkowe uliczki, kamienice.

Wyjątkowy Kazimierz w Krakowie

Kazimierz dzielnica Krakowa o wyjątkowym charakterze

Kazimierz jest miejscem gdzie odbywa się Festiwal Kultury Żydowskiej, z pewnością jest to ciche i spokojne miejsce gdzie imprezy kulturalne, życie artystyczne powodują że staje się miejscem uznawanym za najważniejsze ośrodek kulturalny Krakowa. Obecnie Kazimierz przeżywa swoją drugą młodość, powstaje tutaj coraz więcej różnego rodzaju lokali gastronomicznych, kafejek czy też barów. Z pewnością jest to miejsce gdzie spotykają się studenci oraz artyści, to miejsce bliskie osobom lubiącym sztukę i kulturę. Oczywiście jest to urokliwa dzielnica z niezwykłą atmosferą, obecnie jest to najczęściej po Wawelu odwiedzane miejsce w Krakowie.

Najbardziej okazałą częścią Kazimierza jest ulica Szeroka, jest to centrum, gdzie znajduje się Synagoga Stara, jest to jedna z najstarszych synagogi w naszym kraju gdzie mieści się Muzeum Historii Miasta Krakowa. Innym miejscem do zwiedzania jest także synagoga Kupa została zbudowana w 1643 roku, odbywają się tutaj także nabożeństwa, z pewnością jest to miejsce które jest wyjątkowe pod względem architektonicznym i kulturalnym. Oczywiście w Kazimierzu znajdziemy także różnego rodzaju stragany, sklepy z pamiątkami czy też starociami. Bardzo charakterystyczną budowlę jest Okrąglak który powstał w 1900 roku. Znajdziemy tam wiele sklepików w których możemy nabyć pamiątki, w przyszłości może być także zamieniony na kino.

Kiedy poszukujemy miejsca w którym toczy się artystyczne życie miasta, z pewnością powinniśmy odwiedzić Kazimierz dzielnica Krakowa ma do zaoferowania wiele interesujących miejsc takich jak muzea, galerię, znajdziemy tam wiele interesujących wystaw. Z pewnością w tutejszych kafejkach będziemy mogli odczuć klimat dawnych lat. To miejsce pod wieloma względami wyjątkowe, tutejsza architektura Sprawia iż czujemy się jakbyśmy przenieśli się w czasie o kilkadziesiąt lat wstecz.

Więcej na temat Kazimierza w Krakowie dowiesz się na blogu Martynasoul.com