W nowoczesnej łazience płytki ścienne i podłogowe łączą się z armaturą, tworząc ogólną estetykę pomieszczenia.

Decydujący przy tym jest wygląd samych płytek łazienkowych. Możemy zdecydować się na płytki gładkie, wzorzyste, w kolorach neutralnych lub bardziej zdecydowanych. Jeśli poszukujemy płytek do łazienki białych, producent Fabresa posiada w ofercie kilka modeli, Artisan Blanco i Unicolor Plaqueta Blanco. Są to płytki w formacie 10×20 cm, z powierzchnią błyszczącą lub matową.

Białe płytki do łazienki

Czym się kierować wybierając płytki do łazienki?

Do wyboru jest wiele różnych materiałów, płytki ceramiczne i gresowe. Płytki w łazience muszą być jednocześnie wodoodporne i antypoślizgowe, aby nie wchłaniały wody i nie powodowały upadków na mokrej powierzchni. Oprócz wytrzymałości kolejnym ważnym kryterium wyboru płytek jest bezpieczeństwo. W końcu nikt nie chce poślizgnąć się na mokrych płytkach w swojej nowej, pięknie zaprojektowanej łazience. Oprócz klasy ścieralności PEI istnieje tak zwana grupa oceny antypoślizgowości do klasyfikacji płytek. Dzieli płytki na kategorie, które znajdują się w najwyższej grupie od R9 do R13, gdzie R13 to płytki dające największy opór.

Płytki muszą wytrzymywać różne obciążenia wynikające z codziennego użytkowania łazienki. Dzięki wytrzymałej powierzchni płytki są odporne na środki czyszczące, a dzięki nieporowatej powierzchni zawsze wyglądają higienicznie czysto. Uniwersalne środki czyszczące zwykle wystarczają do usunięcia pozostałości mydła, wody lub innych osadów, jakie mogą powstawać w łazience na ścianach.

Płytki łazienkowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach i formatach, od małego formatu 10×20 centymetrów po duże płytki o długości boku ponad metr. Najczęściej wybierane są formaty płytek 30×60 i 60×60 centymetrów. Małe płytki idealnie wkomponują się w przestrzenie pomiędzy szafkami, przy lustrze czy umywalce. Duże płytki sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Wybór płytek ściennych i podłogowych ma duży wpływ na efekt wizualny łazienki. Na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Fabresa/7744 znajdziemy białe płytki idealne na ściany łazienki od producenta. Oprócz materiałów i formatów ważną rolę odgrywają również kolory, rodzaj wykończenia.