Zainspirowane tradycyjnym wzornictwem, ale z bardziej swobodnym tonem, meble industrialne są często wykonane z wysokiej jakości drewna z odsłoniętymi metalowymi elementami.

Poszukaj stołu industrialnego z prostymi krawędziami i wykończonym w jaśniejszym naturalnym drewnie lub w postarzanym stylu, jeśli chcesz odświeżyć swoje pomieszczenie.

Współczesne stoły mają piękne i proste wzornictwo

Prosty stół industrialny pasuje do wielu wnętrz

Tego typu stół dobrze wygląda z dodatkami z naturalnych włókien, takimi jak wiklinowe kosze i pluszowe tkaniny w żywe wzory, aby kontrastować z luźnym stylem industrialnym. Stoły kozłowe zapewniają elastyczność wzdłuż boków stołu, ale mogą ograniczać przestrzeń na jego końcach. Przyjrzyj się uważnie, ile miejsca jest między krawędzią stołu i gdzie są przymocowane wsporniki kozłów, aby upewnić się, że jest miejsce na kolana. Zazwyczaj meble w stylu industrialnym są tworzone z użyciem metalowych stelaży, również stoły możemy zakupić w tym samym stylu, aby pasował do reszty wystroju pomieszczenia.

Jeśli chodzi o stoły w stylu industrialnym, blat może być wykonany z drewna lub szkła i zamontowany na metalowym stelażu, a wybór zależy od naszych preferencji. Szklane blaty mogą być przezroczyste, matowe lub przyciemniane. Są stosunkowo niedrogie i mogą dodatkowo stworzyć wrażenie przestrzeni i otwartości w pomieszczeniu. Chociaż szkło nie jest wrażliwe na wilgoć, może odpryskiwać, zarysowywać się lub pękać pod wpływem ciepła. Pokazuje również każdy odcisk palca i zabrudzenia. Dobry szklany blat może przetrwać dziesięciolecia, jeśli nie jesteś zbyt niezdarny, ale szybko zacznie wyglądać źle, jeśli nie dbasz o szkło odpowiednio. Natomiast stoły z drewnianym blatem mogą wyglądać pięknie przez wiele lat.

Metal, w tym stal nierdzewna, mosiądz, cynk i ich lakierowane lub malowane wersje, jest częściej używany na podstawy stołów niż blaty. Taki stół industrialny doskonale sprawdzi się we wnętrzach urządzonych prosto, oszczędnie, wręcz surowo. Obecnie domy, mieszkania i biura urządzone w stylu loft, skandynawskim oraz industrialnym są niezwykle popularne.