Wiele osób lubi spędzać aktywnie czas podczas wakacji, urlopu, często wybieramy się nad morze, gdzie możemy skorzystać z wielu sportów wodnych.

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się kitesurfing, w tym przypadku poruszamy się na desce, natomiast siłą napędową jest żagiel, który unosi się w powietrzu. Możemy znaleźć wiele szkół kitesurfingu zarówno w Polsce, jak również za granicą, gdzie możemy poznać ten wspaniały sport.

Dlaczego kitesurfing cieszy się tak dużą popularnością?

Nauka kitesurfingu w Egipcie

Kitesurfing to jeden z młodszych sportów wodnych, niekiedy porównywalny jest do windsurfingu czy snowboardu, jednak w tym przypadku sterujemy za pomocą drążka, który przyczepiony jest linkami do latawca. Latawce dobierane są w zależności od wagi osoby, która uprawia kitesurfing oraz od siły wiatru. Dzięki temu można tworzyć optymalne warunki, wybrać siłę ciągu, która będzie najbardziej odpowiednia również dla osób początkujących czy też zaawansowanych. Zaletą kitesurfingu są z pewnością duże emocje, adrenalina, możemy rozwijać dość duże prędkości, jest to sport bardzo mobilny, możemy poruszać się po długich odcinkach plaż.

Szkoły kitesurfingu znajdziemy na całym świecie, przykładowo jeżeli jesteśmy na wakacjach w Hurghadzie w Egipcie, możemy skorzystać ze znajdującej się niedaleko szkoły w El Gouna. Możemy skorzystać tam ze sprzętu oraz profesjonalnej wiedzy instruktorów. Nauka kitesurfingu odbywa się przy długiej plaży, na płytkim akwenie, warunki jakie panują w Egipcie są bardzo przyjazne dla kitesurferów, możemy liczyć tu na silne wiatry przez większość dni w roku. Pod okiem doświadczonych instruktorów poznamy podstawy poruszania się na desce z żaglem.

El Gouna to doskonałe miejsce na uprawienie kitesurfingu, można skorzystać z tutejszej bazy hotelowej lub też łatwo dotrzeć Hurghady. Na stronie internetowej https://redseazone.com/ możemy zapoznać się z informacjami na temat kursów kitesurfingu, znajdziemy tu informacje na temat kosztów, oferowanych kursów, możemy również uzyskać certyfikat IKO.