Inwestorzy, którzy chcą zadbać o odpowiednią izolację budynku, muszą zwrócić uwagę na wiele czynników, będzie to ocieplenie elewacji, poddasza, jak również wybór odpowiednich okien.

Obecnie producenci oferują szyby zespolone, pakiety szybowe tego rodzaju pozwalają na uzyskanie wysokiej termoizolacji poprzez zastosowanie specjalnych ramek, wypełnienia gazem szlachetnym przestrzeni pomiędzy szybowej.

Co warto wiedzieć na temat szyb zespolonych?

Budowa i właściwości szyb zespolonych

Zastosowanie okien o wysokich parametrach ma duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku okien tarasowych, balkonów, gdzie ze względu na dużą powierzchnię możemy liczyć się z dużymi stratami ciepła. Obecnie podstawą jest wykorzystanie dwóch szyb tworzących jedną ramkę, jednak coraz częściej stosuje się rozwiązania trzy oraz czteroszybowe, które znacznie podnoszą właściwości izolacyjne w stosunku do rozwiązań dwuszybowych. Szyby komorowe obecnie stają się standardem w przypadku domów jednorodzinnych, jak również w przypadku zastosowań komercyjnych. Dużą zaletą jest możliwość znacznego ograniczenia strat ciepła, okna są dużo lepiej izolowane w tym przypadku niż tradycyjne rozwiązania. Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne okno zyskuje dzięki komorom, które są odpowiednio izolowane, w tym przypadku stosuje się także argon, który pozwala na lepszą izolację pomiędzy poszczególnymi taflami szkła.

Ramki dystansowe mogą posiadać różną grubość, dzięki czemu uzyskamy różne właściwości izolacyjne. Pomiędzy szybami występują wysokie różnice temperatur, co sprawia, że może dojść do skraplania się pary wodnej, skondensowana wilgoć osadza się w postaci kropel. Zastosowanie ramki pozwoli usunąć tego rodzaju problemów, w niektórych przypadkach mogłoby to prowadzić także do oblodzenia ramki w dolnej części, zwłaszcza w przypadku drzwi balkonowych czy też tarasowych. Jest to także rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie hałasu, jest to szczególnie istotne w przypadku budynków zlokalizowanych w centrum miasta, przy drogach szybkiego ruchu. W ten sposób zyskujemy bardzo nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się także w okresie letnim, zmniejszając przenikanie ciepła do budynku.

Okna z szybami zespolonymi dostępne są w różnych rozmiarach, także niestandardowych, można również wybrać różne kształty, także okna półokrągłe, trójkątne. Na stronie internetowej https://www.insoglas.pl/ możemy zapoznać się z ofertą producenta, który proponuje nowoczesne szyby jednokomorowe, dwukomorowe, które mogą również posiadać szprosy, czy też możemy zamówić szyby z witrażami.