Nurkowanie to sposób na życie dla wielu osób, ale dlaczego by nie połączyć schodzenia pod wodą z nowymi technologiami? Dobrym przykładem takiego skutecznego połączenia będzie komputer nurkowy Shearwater Perdix.

Nie jest duży i wykonany jest z innowacyjnych materiałów. Mimo że mały to zawiera dokładnie to wszystko, co jest potrzebne nurkowi pod wodą. Wśród profesjonalnych nurków ten komputer zyskał sobie bardzo dobrą opinię i nie ma się, co dziwić skoro spełnia wszystkie wymogi i kryteria. Jest dobry i dla nurków technicznych i dla osób, które nurkują rekreacyjnie.

Parametry komputera nurkowego
Znajdziemy tutaj trzygazowy komputer nitroxowy, który powiada funkcje przydatne podczas nurkowania. Między innymi jest tutaj przestanek bezpieczeństwa oraz wykres NDL. Dodatkowo jest OC Technical, czyli pięciogazowy komputer trimixowy. To jednak nie wszystko, bo znajdziemy również w tym urządzeniu głębokościomierz, zegar, stoper z funkcją zerowania czy pełny zapis nurkowania. Wszystkie potrzebne nam dane wyświetlane są na czytelnym wyświetlaczy o przekątnej 2,2 cala. Mamy żywe nasycone barwy, przez co obserwacja danych jest łatwiejsze. Obsługuje się, bo za pomocą dwóch przycisków, dlatego z obsługą poradzi sobie każdy nurek.

Grecja_wyspy_jonskie

Menu zostało tak stworzone żeby było przejrzyste. Wyświetlacz dodatkowo można będzie tak dostosować żeby nam to najbardziej odpowiadało. Urządzenie jest na baterie wymienne AA. Nie znajdziemy menu w języku polskim, ale w angielskim i niemieckim tak. Można ten komputer połączyć z naszym laptopem i sczytywać wszystkie dane. Jest to bardzo poręczne i jednocześnie bardzo przydatne urządzenie. Pełną jego specyfikacje można będzie zobaczyć na stronie http://www.bestdivers.pl/sklep/shearwater-perdix/. Tutaj znajduje się również film, na którym będziemy wiedzieć jak to działa. Na pewno do nurkowania to nam się bardzo przyda. Cena jak za taki wydajny sprzęt nie jest wygórowana i to powinno nas zachęcić do zakupu. Na pewno pod wodę będziemy dzięki temu bezpieczniejsi.