Wielu osobom wydaje się, że rozwód to szybka decyzja i szybkie wykonanie. Niestety, ale nie zawsze wszystko idzie tak łatwo jakbyśmy sobie tego życzyli. Jeśli mamy jakiś majątek to trzeba będzie go podzielić.

Chyba, że przed ślubem była podpisana intercyza to wtedy sytuacja wygląda inaczej. W większości przypadków intercyzy nie ma, dlatego trzeba stawiać na pomoc prawnika, który będzie wiedział jak się tym zająć. Sytuacja się komplikuje, jeśli dwie strony zaciekle walczą o swoje i żadna nie chce się poddać. Wtedy sytuacja się mocno komplikuje i wiadomym będzie, że skończy się to wszystko w sądzie. Można oczywiście zrobić to całkowicie inaczej.

Może być coś takiego jak umowny podział majątku. Wtedy obie strony idą na ugodę i dogadują się poza sądem jak ma to wszystko wyglądać. Jest to dobre rozwiązanie, które przyspieszy otrzymanie rozwodu. Jeśli to nie nastąpi to wszystkim zajmie się sąd. Jeśli mamy dom albo mieszkanie na kredyt to teraz od sądu będzie zależało, co z tym zrobi. Najczęściej w takich przypadkach jest tak, że jedna strona pozostaje w tej nieruchomości, a druga strona dostaje rekompensatę. Zdarza się też, że druga strona nadal musi spłacać kredyt.

Pomoc kancelarii prawnej przy rozwodzie
Zanim cokolwiek zaczniemy robić od razu zgłośmy się ze swoim problemem do kancelarii prawnej. Oni znają się na tym o wiele lepiej od nas, dlatego mogą nam pomóc i wskazać, co należy robić. Jeśli trzeba będzie to prawnicy z kancelarii będą nas reprezentować w sądzie. Byłoby dobrze gdyby mieli duże doświadczenie, bo wtedy szanse na uzyskanie jak najlepszych wyników w naszej sprawie są większe, a na tym zawsze nam zależy. Walczymy do samego końca o coś, co nam się należy. Taką pomoc można będzie uzyskać od podział majątku Warszawa. Oni wiedzą jak nam doradzić i jak przeprowadzić nas przez ten trudny czas. Zajmują się sprawami rozwodowymi i podziałem majątku bardzo często. Mają w tym duże doświadczenie i wiedzę, a my to wszystko już dzisiaj możemy wykorzystać.