Kupując ubrania coraz częściej patrzymy na te z jakiego materiału zostały wyprodukowane, możemy nabyć przykładowe ubrania wykonane w 100% z materiałów ekologicznych.

W produkcji niektórych tkanin zużywa się dużo energii ale także dużo wody, kupując ubrania produkowane ekologicznie dbamy także o nasze środowisko. Jedną z takich tkanin jest TENCEL jest to tkanina na bazie włókna celulozowego, podczas produkcji zużywana jest niewielka ilość wody, przez to produkt jest ekologiczny. Materiał ten posiada wiele zalet, między innymi jest to bardzo dobre odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu nie pocimy się tak jak w przypadku ubrań z niektórych materiałów syntetycznych. Materiał ten zapewnia bardzo dobrą kontrolę wilgotności naszego ciała, Przez co nie przegrzewamy się nawet podczas wysiłku. Jest to materiał proponowany dla alergików ponieważ nie podrażnia naszej skóry, nie pozostawia przebarwień, ani uczucia swędzenia. Dzięki temu na naszej skórze nie rozwijają się niebezpieczne bakterie wywołujące alergię. Jest to zatem bardzo dobry pomysł dla osób o skórze wrażliwej, pozwala skórze oddychać a także naturalnie chroni przed zimnem. Tencel stawiaj na ekologiczne ubrania

Materiał ten możemy wykorzystać jako mieszankę lub dodatek do innych materiałów takich jak bawełna, wełna dzięki czemu uzyskano mieszanka zyska nowe pożądane właściwości.

Jest to materiał bardzo delikatny, w przeciwieństwie do innych materiałów takich jak bawełna która może posiadać nierówno chropowatą powierzchnię. TENCEL może być wykorzystany do produkcji pościeli, poszewek, dzięki czemu jakość naszego snu się znacznie poprawi. Obecnie TENCEL jest coraz powszechniej wykorzystywany przez producentów odzieży ze względu na swoje zalety. Może służyć praktycznie do produkcji każdego rodzaju ubrań dzięki możliwości wykorzystania go jako mieszanki do znanych materiałów. Bardzo dobrym pomysłem jest mieszanka poliestru i TENCELu, dzięki temu zyskamy bardzo odporny i wytrzymały materiał. Nawet po wielu praniach zachowa swoje właściwości, jest bardziej odporny na pranie w wyższych temperaturach. Warto więc zwrócić uwagę na Tencel w Kokoworld.pl znajdziemy wiele ubrań z tego materiału, lub też z mieszanek.