Dzieci uwielbiają zabawki. Jeśli masz co do tego wątpliwości, po prostu zabierz dziecko do sklepu z zabawkami. Zabawki to coś więcej niż zabawa i gry dla dzieci. Większość zabawek zapewnia dzieciom przynajmniej trochę możliwości nauki.

Najlepsze zabawki angażują zmysły dziecka, pobudzają wyobraźnię i zachęcają je do interakcji z innymi ludźmi. Niemowlęta chętnie poznają otaczający je świat i mają wiele do nauczenia się. Każdy nowy kształt, kolor, faktura, smak i dźwięk to dla nich doświadczenie edukacyjne. Podarowanie dziecku bezpiecznych i stymulujących zabawek pomoże mu odkrywać świat. Grzechotki i zabawki, które puszczają muzykę, są ulubieńcami niemowląt. Zabawki o kontrastowych kolorach są fascynujące dla niemowląt i stymulują ich rozwijające się widzenie. W miarę wzrostu niemowlęta mogą używać zabawek do badania trwałości obiektu oraz związków przyczynowo-skutkowych. Potrzebują także obiektów, takich jak klocki, aby pomóc im w budowaniu zdolności motorycznych i koordynacji ręka-oko. Małe dzieci mogą bawić się szerszą gamą zabawek niż wcześniej. Mogą nadal cieszyć się zabawkami, którymi bawili się jako niemowlęta, i to jest w porządku.

Te same klocki, którymi bawiły się rok lub dwa lata temu, mogą zapewnić im nowe i różne możliwości edukacyjne w miarę poszerzania ich wiedzy. Potrzebują też zabawek zaprojektowanych z myślą o dzieciach w ich wieku. Sortowniki kształtów są idealne dla małych dzieci. Uczą one, jak dopasowywać podobne przedmioty i dają rodzicom możliwość nauczenia nazw kształtów i kolorów. Na stronie https://www.zakupomat.net/ znajdziesz wiele zabawek do wyboru. Kiedy dzieci osiągają wiek przedszkolny, czas zacząć uczyć się o literach, liczbach i umiejętnościach językowych. Istnieje wiele zabawek, które zachęcają do tego rodzaju nauki, od prostych puzzli alfabetycznych po zaawansowane elektroniczne gadżety. Mogą one dać dziecku przewagę, wprowadzając je do rzeczy, których będzie się uczyć w szkole. Dzieci w szkole mogą uzupełniać naukę zabawkami edukacyjnymi. Dając im możliwość zabawy podczas ćwiczenia rzeczy, których uczą się w szkole, zwiększy to ich możliwości poznawcze.

Zobacz również: Kolorowy pokoik malucha