Chwasty mogą być dużym problemem w przypadku różnego typu opraw.

Również w przypadku upraw buraka cukrowego możemy zauważyć, że chwasty wpłynęły negatywnie na wielkość plonów, dlatego rolnicy poszukują skutecznych sposobów na pozbycie się tego problemu. Obecnie wykorzystuje się sprawdzone herbicydy, są to środki, które wybiórczo działają na różne typy roślin, osłabiając ich wzrost, dzięki temu można bardzo skutecznie niszczyć określone rodzaje chwastów w naszych uprawach.

Zwalczanie chwastów w buraku cukrowym

Jak zwalczać chwasty w uprawie buraka?

Najczęściej występujące chwasty łatwo jest rozróżnić, dlatego warto obserwować uprawy na początku wzrostu, kiedy buraki będą konkurowały z chwastami o słońce, wodę oraz składniki mineralne zawarte w glebie. Herbicydy możemy zastosować także przedwzrostowo, działają one w glebie na nasiona, które rozwijają się dużo później, pozwalając roślinom uprawnym na odpowiedni wzrost. Często w uprawie buraka występują różne rodzaje chwastów, dlatego jeden oprysk może nie wyeliminować problemu, stosuje się zatem różne opryski w zależności od skali i rodzaju problemu.

Uzyskanie wysokich plonów to skuteczne usuwanie chwastów w burakach cukrowych, często są to chwasty trawiaste, niektóre z nich mogą wyrastać powyżej 100 cm, będzie to przykładowo chwastnica jednostronna czy też komosa biała. Dlatego chwasty mogą być niebezpieczne, mogą znacząco zmniejszyć ilość plonów. Warto wybrać odpowiednią porę oprysków, często opryskujemy po wzroście chwastów, kiedy zidentyfikujemy zagrożenie. Należy pamiętać, że sam oprysk także należy wykonać w sprzyjających warunkach pogodowych. Zbyt wysoka temperatura czy też opady deszczu będą warunkami niesprzyjającymi do oprysków, podobnie duże powiewy wiatru mogą znieść oprysk na inne uprawy.

Jeżeli chcemy dowiedzieć się, jak skutecznie usuwać chwasty z uprawy buraka cukrowego, warto wejść na stronę https://zwalczamychwasty.pl/najgrozniejsze-chwasty-w-buraku-cukrowym/, znajdziemy tam wiele interesujących informacji, porad, dzięki temu będziemy mogli pozbyć się problemu. Można wybrać herbicydy, które będą działały na układ korzenny lub też listny roślin, w zależności od pory roku możemy wybrać różne herbicydy, należy pamiętać, że opryski należy niekiedy powtarzać.