Czy Twoje zdrowie było dobre, gdy dorastałeś? Czy dokonałeś dobrych wyborów dotyczących jedzenia i picia? Czy utrzymujesz podobną dietę? Może się zdarzyć, że bez mamy, która dla ciebie gotuje, twoje posiłki nie będą miały wartości odżywczych.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać suplementy witaminowe, aby poczuć się lepiej.Pierwszym krokiem do prawidłowego odżywiania jest zbilansowana, zdrowa, pełnowartościowa dieta. Staraj się spożywać co najmniej pięć porcji owoców i warzyw dziennie wraz z odrobiną białka. Jeśli nie możesz tego zrobić, dobrym pomysłem jest przyjmowanie suplementów witaminowych.Dwa z najlepszych źródeł witaminy D to ekspozycja na słońce i mleko. Jeśli nie pijesz dużo mleka lub nie spędzasz dużo czasu na słońcu, powinieneś zażywać suplement z witaminą D. Witamina D chroni kości i zapobiega ich łamliwości.Ciężko pracowałeś, aby schudnąć, ale wydaje się, że uderzyłeś w ścianę z utratą wagi i spalaniem tłuszczu. Spróbuj dodać różne witaminy i minerały do ​​swojej diety niskotłuszczowej, aby się przebić. Twój organizm prawdopodobnie zużył zgromadzone w nim witaminy i minerały, które pomagają w promowaniu utraty wagi i po prostu potrzebuje więcej niż zużywasz w swojej diecie, aby uruchomić stary silnik.Powstrzymaj się od spożywania witamin prenatalnych po przejściu menopauzy. Niektóre kobiety przyjmują je, ponieważ poprawiają wygląd paznokci i włosów. Jest to ogólnie dobry pomysł, ale często oznacza za dużo żelaza dla kobiet, które już osiągnęły menopauzę.Nie jest dobrym pomysłem kupowanie po prostu butelki najtańszego suplementu witaminowo-mineralnego, jaki można znaleźć na półce. Wiele z tych suplementów jest wytwarzanych z chemicznych substytutów naturalnych składników odżywczych, których potrzebujesz. Zanim zainwestujesz pieniądze w jakikolwiek suplement, przeprowadź badania, abyś mógł podjąć mądrą decyzję.Przyjmuj witaminy w odpowiedni dla siebie sposób. Chociaż najlepszym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów jest jedzenie, być może będziesz musiał zażywać suplement. Witaminy i minerały pracują dla Ciebie

Jeśli zmagasz się z połykaniem tabletek, możesz znaleźć mniejsze tabletki do żucia.

Możesz również użyć proszków, które mieszają się z wodą.Chociaż zażywanie żelki dla dziecka może smakować wyśmienicie, będziesz potrzebować więcej niż jednego z nich każdego dnia. Ponieważ dorośli wymagają wyższego poziomu witamin, przyjmowanie jednej jednostki przeznaczonej dla dziecka nie wystarcza dla osoby dorosłej. Jednak zbyt wiele witamin może być dla ciebie szkodliwe.Niektórzy ludzie uważają, że są w stanie uzyskać wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje ich organizm, tylko poprzez zdrową dietę. To naprawdę dobre miejsce na początek, ale niemożliwe byłoby zjedzenie wystarczającej ilości witamin i minerałów, których potrzebuje Twój organizm, ponieważ większość pokarmów jest nadmiernie przetworzona.Niektóre witaminy są przechowywane w twoim ciele, a inne nie. Witaminy rozpuszczalne w wodzie rozpuszczają się w płynach w organizmie i są regularnie wypłukiwane. Witaminy te obejmują witaminy z grupy B i witaminę C. Ponieważ witaminy te nie są przechowywane w organizmie, ważne jest, aby spożywać te witaminy każdego dnia.Jeśli podajesz małym dzieciom suplementy witaminowe, przechowuj je poza zasięgiem dzieci. Większość witamin dla dzieci jest aromatyzowana i bardzo podobna do cukierków. Ma to zachęcić dzieci do ich zabrania. Jednak może to również prowadzić do tego, że dzieci pomylą je ze słodyczami. Ponieważ możliwe jest przedawkowanie witamin, trzymaj je poza zasięgiem.Brak regularnego przygotowywania posiłków przez rodziców oznacza, że ​​musisz dbać o własne zdrowie. Wiele się dzisiaj nauczyłeś, ale czytaj dalej i ucz się więcej. Wiedza to potęga, więc zawsze przeprowadzaj dobre badania.