Folie ochronne do lakieru stają się jednym z najważniejszych elementów współczesnej konserwacji samochodu.

Lakier twojego samochodu jest jedną z najbardziej eksponowanych części, a folie ochronne do lakieru samochodowego, jak sugeruje ich nazwa, są uważane za jeden z najszybszych i najbardziej zalecanych sposobów utrzymania jego jakości i dobrego wyglądu przez długi czas.

Co to są folie do ochrony lakieru?

Jaka jest cena za foliowanie samochodu we Wrocławiu

Być może już widziałeś lub słyszałeś o foliach ochronnych na lakier samochodowy. Niemniej jednak zazwyczaj taka folia składa się z trzech warstw i są to lakier bezbarwny, poliuretan i spoiwo. Pierwsza warstwa folii, nazywana lakierem bezbarwnym, ma grubość około 0,5 milimetra i jest najbardziej wystawiona na działanie środowiska. Wykonana jest ze specjalistycznych polimerów elastomerowych, które mają naturalne właściwości samonaprawiające się, czyli są one zdolne do szybkiego powrotu do pierwotnego kształtu, nawet jeśli folia jest rozciągnięta lub zarysowana.

Poliuretan jest to rodzaj substancji, która jest lekka, przezroczysta, wszechstronna i mocna, którą można porównać do plastiku, ale w przeciwieństwie do plastiku ma wysoką odporność na ścieranie, korozję i uderzenia, a jednocześnie jest elastyczny. W związku z tym może również powrócić do swojego naturalnego kształtu za każdym razem, gdy zostanie zarysowany, rozciągnięty lub zniekształcony. Spoiwo to część, która pozwala folii przylegać ściśle do karoserii twojego samochodu. W przeszłości folie ochronne po pewnym czasie żółkły, a przyczyną tego była stała ekspozycja kleju na słońce. Mając to na uwadze, producenci opracowali klej odporny na promienie UV i utlenianie, który nie zmienia koloru i nie jest podatny na matowienie.

W wielu okolicznościach kierowcy mogą wybrać foliowanie samochodu cena Wrocław nie jest tak wysoka, jak wiele osób myśli. Obecnie większość folii ma już nałożoną akrylową warstwę klejącą, która jest elastyczna, trwała, i co najważniejsze niewidoczna dla innych.