Obecnie balustrady szklane cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród właścicieli nieruchomości komercyjnych, jak i prywatnych domów.

Jest wiele możliwości wykonania i zamocowania szklanej balustrady na schody lub szklanej balustrady balkonowej, Może to być balustrada z wypełnieniem szklanymi panelami, lub też balustrada całoszklana. W tym systemie elementami konstrukcyjnymi balustrady są poręcze i słupki, a nie samo szkło. Możesz wybrać pochwyt i słupki malowane proszkowo lub ze stali nierdzewnej, szyba mocowana jest do słupków za pomocą zacisków.

Coraz więcej osób decyduje się na wybór balustrad szklanych

Jakie cechy posiadają balustrady szklane

Wewnętrzne zaciski i stalowe wzmocnienia sprawiają, że szklane balustrady są doskonale zabezpieczone, a jednocześnie sprawiają wrażenie otwartej niczym niezakłóconej przestrzeni. Ten sam rodzaj szkła na balustradach szklanych wewnętrznych nadaje się do balustrad zewnętrznych. W miejscach publicznych i komercyjnych, takich jak restauracje, bary, centra handlowe, szpitale i szkoły, często wymagane są wysokie wymagania dotyczące obciążenia. W tym przypadku musimy postawić na grubsze tafle szkła, 15 lub 19 mm.

Ponadto szkło architektoniczne do balustrad szklanych dostępne jest w różnych grubościach. Najbardziej popularne dla nieruchomości mieszkalnych są tafle laminowane 8+1,52+8 mm oraz 10+1,52+10 mm, gdzie większa wartość to grubość dla szyby, a niższa to folia zabezpieczająca szkło laminowane. Możemy również zdecydować się na szkło hartowane do balustrad. Ponieważ szkło jest gładkie i przezroczyste, zapewnia równowagę w stosunku do innych materiałów wykończeniowych, takich jak kamień, drewno i beton.

Szeroki wybór balustrad szklanych https://aceglass.pl/balustrady-szklane/ znajdziesz na stronie. Kluczową cechą szklanej balustrady jest jej zdolność do nadania nieruchomościom nowoczesnego charakteru. Szkło doskonale komponuje się z drewnianymi lub betonowymi schodami, zapewniając dodatkową elastyczność projektowania i dodając odrobinę wyrafinowania każdej klatce schodowej. Szklane balustrady są dostępne z szerokim wyborem poręczy, pochwytów, wsporników i kotew, które umożliwiają wiele różnych kombinacji projektowych.