Budowanie mięśni to o wiele więcej niż chodzenie na siłownię czy kupowanie sprzętu do użytku w domu. Musisz znać właściwą drogę do wypracowania, abyś mógł to zrobić bezpiecznie i efektywnie. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, jak budować mięśnie.

Jeśli chcesz zbudować więcej masy mięśniowej, postaraj się wykonać mniej powtórzeń ciężarków. Będziesz musiał stopniowo zwiększać swoją wagę i starać się podnosić najcięższe, co możliwe, przez co najmniej pięć powtórzeń. Kiedy możesz żyć przez pięć powtórzeń, nadszedł czas, aby zwiększyć ciężary.

Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową, musisz rozgrzać właściwą drogę. Nie spiesz się, zwiększając masę mięśniową, aby uniknąć napięcia mięśni i urazów więzadeł. Jeśli poświęcisz odpowiednią ilość czasu na rozgrzewkę, ryzyko obrażeń zmniejszy się. Przed przystąpieniem do podnoszenia ciężarów, ćwicz pięć, może dziesięć minut lekko, a następnie trzy lub cztery światła rozgrzewające i zestawy pośrednie.

Czy czytałeś już o: http://ingai.pl/gh-balance/ – opinie

Ćwicz mięśnie brzucha tylko dwa lub trzy razy w tygodniu. Wiele osób popełnia błąd wykonywania codziennych ćwiczeń brzucha. To nie daje mięśniom czasu na regenerację i może ostatecznie ograniczyć ich wzrost i spowodować obrażenia ciała. Wypracowanie dwóch do trzech razy w tygodniu wystarczy, aby uzyskać chude mięśnie brzucha.

Jedz dużo białka, gdy jesteś na schemacie budowania mięśni. Pamiętaj, aby jeść całe białka przy każdym posiłku. Dobrą zasadą jest spożywanie jednego grama białka na każdy funt masy ciała. Dobrym źródłem białka o niskiej zawartości tłuszczu są ryby, niskotłuszczowe mleko i chude czerwone mięso.

Pamiętaj, aby iść na siłownię z przyjacielem, gdy pracujesz nad budowaniem mięśni. Jeśli spróbujesz zrobić to samemu, możliwe, że postawisz się w trudnej sytuacji, szczególnie gdy używasz wolnych ciężarów. Może to prowadzić do poważnych obrażeń lub uszkodzeń.

Unikaj porównywania się z innymi na siłowni. Przydatne może być obserwowanie innych osób, aby zobaczyć ich formę, nowe ćwiczenia lub nowe typy sprzętu, ale bezpośrednie porównanie nie jest pomocne. Jest tak dlatego, że każdy ma inny typ ciała; to, co działa dla ciebie, może nie działać dla innych.

Jeśli jesteś całkowicie nowy w budowaniu mięśni, powinieneś zacząć powoli. Generalnie lepiej jest, aby nowi ludzie zaczęli używać maszyn zamiast wolnych ciężarów. Ten rodzaj maszyny doskonale nadaje się do ćwiczenia formy i zapewnienia, że ​​nie zranisz się podczas treningu.

Poznaj swoje ograniczenia, ale nie przestawaj wykonywać określonego ćwiczenia, dopóki nie będziesz wiedział, że nic nie zostało. Za każdym razem, gdy robisz zestaw, nie poddawaj się, dopóki nie jesteś całkowicie wyczerpany i nie możesz podnieść wagi nawet jeszcze raz. Możesz skracać swoje sety, kiedy zaczniesz się męczyć, ale nie przestawaj, dopóki nie będziesz miał energii, aby kontynuować.

Zmierz tłuszcz, a nie masę ciała. Nie zniechęcaj się, jeśli próbujesz zbudować mięśnie i nie widzisz zmiany w swojej wadze. Możesz stracić tłuszcz, podczas gdy ty zyskujesz mięśnie, powodując ciężar, który się nie zmienia. Lepszym wskaźnikiem jest pomiar tkanki tłuszczowej. Jeśli twoja waga trzyma się stabilnie (lub nawet narasta) podczas gdy twój poziom tłuszczu spada – zyskujesz mięśnie.

Wykorzystaj metodę odpoczynku i pauzy w swoich treningach. Metoda ta twierdzi, że twoje mięśnie zwykle odzyskują do 90% siły w ciągu zaledwie 10 do 20 sekund. Aby zrobić to skutecznie, wybierz dużą wagę, która może spowodować niepowodzenie u określonego przedstawiciela, na przykład od ośmiu do dziesięciu powtórzeń, a następnie zatrzymaj się po krótkich powtórzeniach par. Odpoczywaj przez około 10 do 20 sekund, a następnie wznów swoje powtórzenia.

Metoda „odpoczynku po pauzie” może pomóc ci przy końcu ćwiczenia, które będzie dla ciebie wyzwaniem. Po prostu zrób krótką przerwę (nie więcej niż dziesięć do 20 sekund) w zrelaksowanej części ćwiczenia. Pozostań w pozycji i zbierz wytrzymałość, której potrzebujesz, aby wypompować trzy lub cztery powtórzenia, zamiast poddawać się.

Postaraj się ustalić rozsądne cele podczas pracy nad budową masy mięśniowej. Najlepsze wyniki uzyskasz w setkach sesji treningowych. Próba przyspieszenia procesu za pomocą sterydów, stymulantów i innych wątpliwych substancji może mieć szkodliwy wpływ na organizm i ogólny stan zdrowia.

Rozważ skorzystanie z usług osobistego trenera. Doświadczony trening osobisty może wykorzystać ich wiedzę fachową do opracowania planu treningowego dostosowanego do Twoich potrzeb, który pomoże Ci szybko i bezpiecznie budować mięśnie. Jeśli nadal będziesz ćwiczyć bez profesjonalnego doradztwa, może zająć ci znacznie więcej czasu, aby uzyskać pożądaną sylwetkę.

Bądź sprytny, jeśli chodzi o robienie przysiadów. Opuść poprzeczkę na plecy blisko środka pułapek. Będzie to wymagało większego korzystania z pośladków, ścięgien i bioder, które pomogą Ci przykucać większą wagę niż dotychczas.