Na dzisiejszym rynku istnieje wiele urządzeń typu small form factor.

Pomimo tej eksplozji wyborów, laptopy nadal pozostają najpopularniejszymi małymi urządzeniami komputerowymi. Oferują wygodną mieszankę rozmiaru i wygody, a często są dobrą okazją. Jeśli szukasz nowego laptopa, postępuj zgodnie z tymi pomocnymi wskazówkami.Upewnij się, że wiesz, ile miejsca będzie miał laptop. Powinno to być coś, co albo przeczytasz w miejscu, w którym to kupujesz, albo poprosisz sprzedawcę. Oznacza to, ile możesz przechowywać na swoim komputerze. Chcesz mieć coś, z czym możesz pracować, gdy potrzebujesz dużo miejsca na takie rzeczy, jak pliki wideo.Zanim zdecydujesz się na nowy laptop, najpierw porównaj cenę online. Często ceny, które znajdziesz w Internecie, są znacznie lepsze niż w sklepach stacjonarnych. Warto to sprawdzić, zwłaszcza jeśli możesz poczekać kilka dni na zakup nowego laptopa.Kupując laptopa, będziesz musiał wybrać między komputerem Mac a komputerem PC. Oboje są dobrzy w różnych rzeczach. Jeśli chcesz przeprowadzać masowe symulacje, edytować wideo lub pracować na kilkuset warstwach w Photoshopie, możesz chcieć kupić komputer Mac. Jeśli interesuje Cię granie w gry, w których możesz majstrować przy komponentach, lub korzystać z komputera z wieloma przystępnymi specyfikacjami, możesz chcieć mieć komputer.Pomyśl o klawiaturze laptopa, który chcesz kupić. Czy to jest wygodne? Większość laptopów pozwala na podłączenie innej klawiatury, jeśli chcesz, ale spróbuj od razu kupić laptopa z klawiaturą, która będzie dla Ciebie wygodna. Intrygujące strategie dotyczące laptopów, których możesz się nauczyć

Poczuj na przykład, jak blisko siebie znajdują się klawisze.Jeśli zazwyczaj przeszukujesz tylko Internet, sprawdzasz pocztę i zajmujesz się drobnymi zadaniami przetwarzania tekstu na komputerze, rozważ zakup netbooka.

Jednostki te są niedrogie i lekkie w noszeniu, ale ich działanie jest również ograniczone. Jednak dla umiarkowanego użytkownika oferują przyjazną dla budżetu opcję, z którą łatwo się podróżuje i wykonuje swoją pracę.Rozważ rozmiar swojego wyświetlacza. Jeśli chodzi o laptopy, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, wybierając mniejszy wyświetlacz. Chociaż możesz podłączyć monitor zewnętrzny podczas podróży, ważne jest, aby zastanowić się, co robisz i jak duży potrzebujesz wyświetlacza, aby robić to prawidłowo. Na przykład, jeśli pracujesz z grafiką przy użyciu małego wyświetlacza, może nie być idealnym rozwiązaniem. Musisz upewnić się, że jest wystarczająco duży dla Twoich potrzeb.Zawsze sprawdzaj oczekiwany czas pracy baterii laptopa. Jeśli często jesteś w ruchu, konieczne będzie posiadanie jak najdłuższego czasu pracy na baterii. Specyfikacje, które widzisz, dotyczące zużycia baterii, często odnoszą się do laptopa działającego przy minimalnych ustawieniach. Spójrz na specyfikacje i oceń to na podstawie oczekiwanych potrzeb.Jeśli jakość jest ważna dla twojego laptopa, nigdy nie kupuj najtańszych rozwiązań na rynku. Te niedrogie komputery mogą być kuszące, ale zazwyczaj są wykonane z tańszych materiałów i elektroniki klasy podstawowej. Szybko się starzeją i są bardziej podatne na załamania w ciągu pierwszego roku lub dwóch.Nie każdy kupujący szuka tego samego w laptopie. Niektórzy często korzystają z napędu DVD, podczas gdy inni mogą wymagać dużego dysku twardego lub wolą dłuższą żywotność baterii. Bez względu na budżet, dobrze zbudowany laptop może służyć latami, po prostu odrób pracę domową, zanim zaczniesz robić zakupy.