Jedną z głównych różnic między tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi a izolacją z pianki natryskowej jest zdolność do izolowania i uszczelniania powietrzem.

Izolacja pomieszczeń pianką poliuretanową zapewnia barierę powietrzną w każdym miejscu, w którym jest ona zastosowana, aby pomóc złagodzić wyciek ciepłego powietrza z budynku. Powietrzne uszczelnianie obudowy budynku natryskiwaną izolacją z pianki pomaga również przeciwdziałać przedostawaniu się wilgoci, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju pleśni i grzyba, a także tworzenia się tam chłodniejszych stref w miesiącach zimowych.

Izolacja z pianki jest stosowana jako materiał uszczelniający domy

Dlaczego warto wybrać ocieplanie budynków pianą PUR?

Porównując metodę ocieplenia pomieszczeń pianą poliuretanową PUR z tradycyjną izolacją z włókna szklanego czy izolacją celulozową, natryskiwana izolacja z pianki minimalizuje infiltrację powietrza, pomaga w ograniczaniu przedostawania się i wydostawania się pary wodnej z domu, co z kolei zmniejsza obciążenie systemów grzewczych i chłodniczych. Pod względem wartości izolacji i szczelności powietrznej natryskiwanie piany o otwartych komórkach jest najskuteczniejszą formą docieplania budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Ocieplenie natryskowe z pianki poliuretanowej jest złożonym, ale wysokowydajnym materiałem izolacyjnym, a rozwój takiej technologii izolowania pomieszczeń w ciągu ostatnich lat umożliwia architektom i konstruktorom postęp w ich wyobrażaniu, projektowaniu i konstruowaniu nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Izolacja odporna na szkodniki może powstrzymać niepożądane insekty i gryzonie przed wejściem lub budowaniem gniazd na strychu. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz w domu, jest gniazdo myszy lub karaluchów mieszkających na twoim poddaszu. Wata mineralna, filc i celuloza to rodzaje materiałów izolacyjnych, w których szkodniki bardzo łatwo mogą zakładać gniazda, jednak ocieplenia z piany poliuretanowej PUR w budynkach zapobiegają takim problemom.

Zatem ocieplanie budynków pianą PUR jest w wielu przypadkach odpowiednim rozwiązaniem, jeśli chcemy zaizolować nasz dom w jak najlepszy sposób i zapobiec stratom ciepła.