W wielu różnorodnych pracach z zakresu detailingu i naprawach karoserii używana jest szpachla samochodowa.

Jest to produkt, którego używa się do wypełniania ubytków w karoserii, aby wykonać później prace lakiernicze, nałożyć świeży lakier. Szpachle samochodowe wykonane są z żywic poliestrowych i wypełniaczy, mogą również zawierać w swoim składzie włókno węglowe czy proszek aluminiowy, nakłada się je po oczyszczeniu i wypolerowaniu karoserii samochodu, usunięciu ognisk rdzy.

Jak naprawić uszkodzoną karoserię samochodu?

Wygodna w aplikacji szpachla samochodowa natryskowa

Szpachle samochodowe mogą być również nakładane metodą natryskową i wygładzane, a po związaniu z karoserią można wykonać prace lakiernicze. Można również szpachle samochodowe wymieszać z utwardzaczem dla lepszego efektu. W ten sposób samochód z ubytkami karoserii czy ogniskami rdzy może odzyskać swój dawny wygląd. Tego typu prace wykonują specjalistyczne firmy przeszkolone w zakresie detailingu. Efekty są bardzo dobre, prawidłowo zastosowana szpachla nie odznacza się pod lakierem, nie różni się wyglądem od karoserii samochodowej.

Szpachla natryskowa to duże ułatwienie prac naprawczych, lakierniczych, ponieważ można w ten sposób dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, jak progi, okolice kół czy elementy podłogi. Taką szpachlę możemy znaleźć w spreju lub do nałożenia specjalnym pistoletem lakierniczym. Profesjonalne firmy zajmujące się detailingiem używają powszechnie takich produktów, dzięki którym można szybko i bez problemów dokonać napraw karoserii samochodowej. Szpachle samochodowe znacznie ułatwiają wykonywanie prac lakierniczych, w sprzedaży znajdziemy różne rodzaje takich produktów od wiodących producentów.

Z pewnością szpachla natryskowa to przyspieszenie prac naprawczych karoserii. W specjalistycznym sklepie online możemy zakupić szpachlę samochodową natryskową, która pomoże skutecznie i szybko wypełnić ubytki i uszkodzenia karoserii zarówno mniejsze od rdzy, jak i większe. Następnie można wykonać prace lakiernicze, co pozwoli na skuteczną naprawę karoserii samochodowej, auto znów będzie wyglądało dobrze, pozbędziemy się ognisk rdzy.