W przeszłości prace tynkarskie wykonywano wyłącznie ręcznie, co nie tylko wymagało większej liczby zatrudnionych pracowników, ale także charakteryzowało się niską wydajnością i wysokimi kosztami prac wykończeniowych.

Ale wprowadzenie maszyny do automatycznego natryskiwania zaprawy znacznie zmienił historię inżynierii tynkarskiej. Użycie zmechanizowanej maszyny nie tylko zmniejszyło zapotrzebowanie na zatrudnianie dodatkowego personelu, ale także pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze każdej firmy budowlanej. Obsługa maszyny do rozpylania zaprawy jest bardzo prosta, i potrzeba tylko kilku osób do obsługi i wygładzania powierzchni tynku. Maszyna do tynkowania nie wymaga budowy rusztowań, nie potrzebuje żadnego mobilnego sprzętu, można swobodnie natryskiwać zaprawę z dowolnego miejsca, gdzie mamy odpowiednią ilość miejsca i łatwy dostęp do budynku. Zastosowanie maszyny do natrysku zaprawy może nie tylko skrócić czas budowy, ale także zaoszczędzić inne koszty. Przede wszystkim natryskując materiał bezpośrednio na ścianę nie marnujemy tyle tynku, co wtedy, gdy pracownicy muszą go przenosić samodzielnie w odpowiednie miejsce i nakładać ręcznie i wygładzać za pomocą pacy czy kielni. Jest wiele zalet wynikających z użycia maszyny do natryskiwania zapraw

Ułatwia to czasochłonny proces ręcznego nakładania tynku, ale również oszczędza materiał i zwiększa wydajność pracowników.

Niektóre rodzaje maszyn do natrysku zaprawy mogą z łatwością rozpylać 150 metrów kwadratowych tynku na godzinę, przy codziennej pracy wynoszącej osiem godzin, co z pewnością jest dużym ułatwieniem i przyspieszeniem prac wykończeniowych. Umożliwia to firmie lepsze wywiązanie się z kontraktów, a praca z pewnością nie przekroczy ustalonych harmonogramów. Specjalna konstrukcja maszyny do tynkowania dostępnej na agregatymalek.pl sprawia, że właściwie nie ma żadnych zanieczyszczeń i kurzu, a cały proces jest bardziej czysty, oszczędzając materiał i czas oraz siłę roboczą do innych zadań. Jakość pracy opryskiwacza zaprawy jest również bardzo wysoka, a maszyny do tynkowania mieszają i nakładają zaprawę bardzo równomiernie, dzięki czemu można w pełni wykorzystać jego właściwości.