Koronawirus po raz pierwszy pojawiający się w grudniu 2019 roku i rozprzestrzenił się szybko na całym świecie. Żadna choroba w ostatnim czasie nie miała takiego wpływu na zdrowie publiczne i gospodarkę jak koronawirus.

Obecnie w walce z wirusem wykorzystywany jest ozon, który jest bardzo skuteczny w walce z różnego rodzaju bakteriami i wirusami. Kiedy chcemy odkazić jakieś pomieszczenie potrzebny będzie specjalistyczny agregat wytwarzający ozon z otaczającego powietrza. Dlatego też można dezynfekować różne miejsca, nie tylko budynki, zagrożone koronawirusem są także środki komunikacji miejskiej, dlatego też firmy oferujące ozonowanie oferują dezynfekcję dowolnych powierzchni – autobusów, przedziałów pociągowych, metra czy tramwajów. Jest to proces dużo szybszy niż czyszczenie tradycyjnymi środkami odkażającymi, które musimy nanosić, a następnie usuwać. Ozonowanie stosuje się raczej w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ potrzeba wytworzyć odpowiednią ilość ozonu w powietrzy aby mógł on skutecznie i usuwać wirusy. Ozon może osiadać na wszystkich powierzchniach, jego dużą zaleta jest możliwość dotarcia do wszystkich miejsc. Następnie należy przewietrzyć pomieszczenie, oczywiście podczas ozonowania pracownicy powinni przebywać poza budynkiem.

Agregaty wytwarzające ozon mogą być uruchamiane zdalnie, dzięki czemu cały proces jest bardzo bezpieczny.

Ozon nie pozostawia po sobie śladu w odróżnieniu od różnych środków odkażających , inne środki mogą pozostawiać także intensywny nieprzyjemny zapach. Oczywiście ozonowanie usuwa także nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu można stosować ten proces w domach, które były zalane. Ozon usuwa także zapach stęchlizny czy też zapach papierosów oraz zapachy kuchenne. Dlatego też można ozonować mieszkania, domy, czy też restauracje. Oczywiście proces ten może być stosowany także w żłobkach, przedszkolach i żłobkach, ozonowanie stosowane jest także w szpitalach, gdzie trzeba dbać szczególnie o utrzymanie czystości. Jeżeli poszukujemy firmy, które świadczą usługi ozonowania warto zapoznać się z ofertą na stronie https://mr-ozone.pl/.