Balustrady szklane wykonuje się obecnie w różnych wariantach wzorniczych. Wśród interesujących propozycji znajdują się także balustrady całoszklane, które można zamontować do schodów, balkonów czy tarasów. Czym dokładnie są balustrady całoszklane? Kiedy sprawdzą się najlepiej?

Szkło to wszechstronny materiał, który daje niemalże nieograniczone elementy formowania efektownych konstrukcji. Można stworzyć z niego także balustrady, które ze względu na swój transparenty wygląd komponują się świetnie z nowoczesną architekturą.

Balustrady całoszklane – co to jest?

Balustrady określane jako całoszklane są wykonane ze szkła hartowanego, lecz w porównaniu to klasycznych konstrukcji balustradowych są pozbawione charakterystycznych słupków. Zamiast nich stosowane są wtedy specjalne systemy montażowe, aby uzyskać efekt jednolitej tafli szkła.

Sposoby montażu balustrad całoszklanych

Balustrady tego typu montuje się dwoma metodami, a mianowicie punktowo albo liniowo.

W przypadku montażu punktowego balustrady całoszklane przymocowywane są do powierzchni rotulami – to specjalne mocowania punktowe, które mocno trzymają tafle szkła w miejscu. Rotule są elementami dekoracyjnymi, więc dodatkowo nadają całej konstrukcji jeszcze ciekawszy wygląd.

Druga opcja to mocowania liniowe. W tym przypadku stosowane są specjalne profile montażowe. Takie balustrady całoszklane można zamontować bezpośrednio na nawierzchni.

????????????????????????????????????

Kiedy warto wybrać balustrady całoszklane?

Efektowne balustrady ze szkła w wariancie całoszklanym są bardzo popularne ze względu na swój nowoczesny wygląd. Są one kapitalnym zakupem jako dodatek do schodów czy też do balkonu i tarasu – można z powodzeniem stosować je także na zewnątrz.

Osoby chcące zamówić schody ze szklanymi balustradami powinny pamiętać o tym, że tego rodzaju konstrukcje muszą cechować się idealną jakością i precyzją montażu. Właśnie dlatego warto poświęcić tedy czas na wybranie takiej firmy, która będzie mogła zapewnić kompleksową, fachową obsługę związaną z realizacją zamówienia.