Czasem ktoś, kto chce wybudować dom albo przynajmniej kupić mieszkanie, decyduje się na kredyt.

W związku z tym idzie do banku i pyta o ofertę. Gdy dowiaduje się, że nie ma zdolności kredytowej albo jest inny powód, dla którego nie może zadłużyć się w ten sposób, rezygnuje z inwestycji. Czy to dobre zachowanie w tym przypadku?

Co zrobić, gdy bank odrzucił wniosek o kredyt hipoteczny?

Bank odrzucił wniosek o kredyt hipoteczny i co teraz?

Czasem zdarza się, że bank odrzuca wniosek, na różne sposoby uzasadniając swoją decyzję. Wówczas wydaje się, że już nie można nic z tym zrobić. Niektórzy po prostu się poddają. Tymczasem wystarczy udać się do kilku banków, aby okazało się, że jednak w innych jest szansa na zadłużenie.
Wizyta w kilku bankach dla niektórych jest zbyt uciążliwa, dlatego warto rozważyć skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego. On nieodpłatnie poinformuje, który bank może udzielić kredytu. Co więcej, szczegółowo przeanalizuje oferty, a następnie wybierze najlepszą pod kątem potrzeb oraz możliwości klienta. Za niego załatwi wszelkie formalności i złoży wniosek.
Doradca kredytowy może bardzo pomóc, ponieważ to on negocjuje warunki kredytu. Wystarczy więc tylko przedstawić mu swoje możliwości i oczekiwania, by ten zajął się wszystkim kompleksowo i profesjonalnie. To jeden z najlepszych sposobów na odrzucony wniosek kredytowy. Tak naprawdę nawet lepiej do tego momentu nie czekać. Korzystniej będzie od razu nawiązać współpracę z doradcą.
Inaczej jest w przypadku, gdy ktoś chce tylko sprawdzić, jakie oferty kredytu hipotecznego są w poszczególnych bankach i czy ewentualnie, gdyby się zdecydował, ma szansę na zadłużenie. Wówczas może udać się do wybranych banków osobiście. Pewne natomiast jest to, że z pomocą eksperta kredytowego wszystko przebiega sprawniej i łatwiej. Jeśli chcesz kredyt hipoteczny Kraków, dzięki któremu sfinansujesz budowę domu i wystarczy Ci na wszystko, skorzystaj z pomocy doradcy. Wynegocjuje dla Ciebie najlepsze warunki i załatwi wszelkie formalności. Prościej już się nie da.