Wiele osób myśli, że zabieg depilacji laserowej jest bardzo inwazyjnym i poważnym zabiegiem, który w bezpośredni sposób ingeruje w funkcjonowanie skóry.

Jednak tak naprawdę to kilka prostych, szybkich i przede wszystkim bezpiecznych sesji zabiegowych, w których dochodzi do naświetlania i w konsekwencji czego rozgrzewania powierzchni skóry. Takie działanie gwarantuje uzyskanie efektywności zabiegu, które polega na wiecznie gładkiej i miękkiej skórze bez odrastających włosów!

Depilacja laserowa od A do Z

Pierwszym krokiem podczas zdecydowania się na zabieg depilacji laserowej jest wybór własnego salonu depilacyjnego. Profesjonalne salony zawsze przed rozpoczęciem serii zabiegów dokonują rozmów, które kwalifikują daną osobę do zabiegu. Bowiem niekiedy zdarza się sytuacja, w której zabieg nie może być wykonany poprzez zagrożenie zdrowia pacjenta. Najczęściej dotyczy to chorób takich jak choroby skóry, cukrzyca czy też przyjmowanie leków, które mogą zmieniać swój metabolizm pod wpływem światła.

Po zakwalifikowaniu do zabiegu rozpoczyna się sesją wstępną. Wygląda ona tak jak każdy inny zabieg. Osoba przeprowadzająca zabieg przygotowuje łózko dla klienta, nakłada żel na depilowaną partię i wykorzystuje światło lasera do swojej pracy. Na większe partię należy wygospodarować nawet kilkadziesiąt minut czasu na sesje. Te mniejsze często wymagają mniejszej ilości czasu poprzez niewielką powierzchnie naświetlania. Po przeprowadzonym zabiegu warto odpuścić niektóre aktywności takie jak uczęszczanie na basen, saunę czy przede wszystkim solarium, które dodatkowo podrażnia skórę. Sesję powtarza się w sposób ciągły co 4-6 tygodni każda.

Depilacja laserowa – czy taki diabeł straszny?

Depilacja laserowa Wrocław

Jak widać nie ma nic bardzo skomplikowanego w zabiegu jakim jest depilacja laserowa, potrzebujesz więcej informacji? Zajrzyj pod ten link https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-wroclaw/. Wrocław jest najlepszym przykładem intensywnego rozrostu salonów depilacyjnych. W stolicy dolnego śląska można znaleźć masę znakomitych salonów, które dokonują sesji depilacyjnych za bardzo uczciwą cenę.