Jeśli potrzebujesz adwokata, będziesz chciał zatrudnić jak najlepszego, aby pomógł Ci skutecznie rozwiązać problem prawny, z którym się borykasz.

Aby uzyskać najlepszą i właściwą reprezentację, ważne jest, aby zatrudnić prawnika, który specjalizuje się w obszarze praktyki związanym z twoją sprawą prawną. Istnieje również kilka ogólnych cech, które sprawiają, że adwokat jest dobry, jest to między innymi umiejętność słuchania, życzliwość, odpowiednie kompetencje, podejście do klienta i rzetelność. Chociaż nawet najlepszy prawnik nie może zagwarantować, że wygrasz swoją sprawę, przynajmniej będziesz wiedział, że masz odpowiednią reprezentację przed sądem i fachowe porady z zakresu prawa. Jedną z najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę przy zatrudnianiu prawnika, jest to, że czujesz się z nim komfortowo. Poczucie komfortu pozwoli ci być otwartym i uczciwym, co jest ważne, ponieważ prawnik nie będzie w nikomu pomóc, jeśli nie zna wszystkich istotnych informacji, lub jeśli ważne sprawy są przed nim zatajane przez klienta. Inną ważną cechą dobrego prawnika jest przejrzysta struktura opłat.

Dobry prawnik poinformuje Cię również podczas wstępnej konsultacji, w jaki sposób pobiera opłaty za swoje usługi.

Chociaż prawnik nie będzie w stanie podać dokładnej kwoty, jaką będzie kosztować sprawa, jeśli pobiera opłatę za godzinę, zawsze możesz poprosić o oszacowanie, ile godzin może zająć zakończenie całej sprawy. Kolejną cechą, jaką powinien charakteryzować się dobry adwokat Kraków, jest komunikacja i dostępność dla klientów. Oczywiście nie jest to trudne do ustalenia przed zatrudnieniem prawnika, ale możesz sprawdzić komunikację po pierwszej konsultacji. Aby to zrobić, możesz wysłać e-mailem kilka pytań i zobaczyć, jak długo zajmuje otrzymanie odpowiedzi od adwokata. Jeśli odpowiedź zajmie kilka dni, prawnik może być zbyt zajęty, aby zająć się twoją sprawą, lub nie być dobry w terminowej komunikacji. Wreszcie, zanim nawet spotkasz się z adwokatem po raz pierwszy, powinieneś poszukać go w Internecie. Możesz również przeglądać recenzje i opinie online osób, które w przeszłości zatrudniały konkretnego prawnika.