Najpopularniejszymi odmianami marihuany są Sativa oraz Indica, oczywiście możemy spotkać także różnego rodzaju odmiany hybrydowe.

Przyjmuje się iż odmiana Sativa przynosi efekt rozluźnienia i ukojenia, zatem może być to roślina która spełni się przykładowo w medycynie. Jak wiadomo marihuana posiada bardzo wiele właściwości które wpływają przykładowo na zmniejszenie odczuwania bólu przewlekłego, dodatkowo także przynosi bardzo dobre efekty w przypadku leczenia choroby Alzheimera i Parkinsona.

Uprawa konopi indyjskich w warunkach domowych

Czym charakteryzują się nasiona marihuany?

Warto zwrócić uwagę iż odmiana Indica to rośliny mniejsze, są to rośliny które posiadają niższe krzaki, posiadają także szersze liście. Natomiast Sativa są to rośliny które są wyższe oraz smuklejsze o charakterystycznych długich i cienkich liściach, są to rośliny które często występują w ciepłym klimacie, gdzie dostępna jest duża ilość światła słonecznego. Obecnie często wykorzystuje się nasiona które są hybrydami obu gatunków, genetycy tworzą rośliny które będą posiadały najlepsze cechy obu odmian.

W przypadku uprawy marihuany mamy do wyboru możliwość uprawy na zewnątrz oraz wewnątrz. Warto zwrócić uwagę iż rośliny rosnące wewnątrz dają dużo większe plony, jest to związane z możliwością zapewnienia im lepszych warunków. Obecnie do dyspozycji mamy różnego rodzaju namioty, które pozwalają na montaż oświetlenia, zapewnienie roślinom bardzo dobrych warunków do wzrostu nawet na dość ograniczonej przestrzeni. Jak wiadomo w przypadku uprawy wewnątrz roślina nie będzie miała odpowiedniego dostępu do światła słonecznego, dlatego też wykorzystuje się różnego rodzaju oświetlenie. Mogą być to przykładowo zawieszone w namiocie specjalne panele LED które pozwolą nam na uzyskanie odpowiedniej ilości światła wewnątrz.

W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać możemy dobrać różne ziarna marihuany, obecnie zakupimy je w różnych sklepach specjalistycznych. Możemy wybierać spośród różnych odmian, które charakteryzują się odmiennymi właściwościami. Oczywiście powinniśmy wybrać nasiona feminizowane które będą pozwalały na uzyskanie roślin żeńskich.