Każdego roku miliony dorosłych mężczyzn i kobiet doświadczają bólu, tkliwości i bolesności w dolnej, środkowej i górnej części pleców.

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn bólu pleców, w tym niewłaściwe podnoszenie, słaba postawa, urazy sportowe lub inne wypadki. Informacje zawarte w tym artykule mogą pomóc złagodzić wiele rodzajów bólu pleców.Zawsze poświęć trochę czasu na rozciąganie, niezależnie od tego, czy napotkasz forsowną aktywność. Jeśli się rozciągasz, bardziej przygotowujesz plecy na nadchodzący dzień, bez którego możesz pozwolić sobie na ból, a nawet kontuzje. Nawet jeśli nie planujesz stresującego dnia, chcesz się upewnić, że rozciągasz się wystarczająco, aby rozluźnić te mięśnie pleców, które są tak często używane.Czy cierpisz na bóle pleców? Nie skręcaj się i nie obracaj jak tancerz podczas wykonywania czynności fizycznych. Niezależnie od tego, czy podnosisz ciężkie przedmioty, czy po prostu sprzątasz dom, jeśli często skręcasz plecy, możesz spowodować kontuzję kręgosłupa serwera lub doświadczyć dużego bólu. Zwróć uwagę na to, jak czuje się Twój kręgosłup, jeśli uprawiasz sport lub ćwiczysz. Przy pierwszych oznakach bólu pleców zwolnij.Jeśli często doznajesz kontuzji pleców, regularnie odwiedzaj kręgarza, zanim zaczniesz odczuwać ból. Poważnych dolegliwości pleców często można uniknąć, jeśli zajmiesz się drobnymi problemami w miarę ich pojawiania się.Aby uniknąć bólu pleców, unikaj siedzenia przez dłuższy czas. Siedzenie jest szkodliwe dla pleców. Jeśli musisz siedzieć cały dzień przy biurku, wstawaj co jakiś czas i rozciągaj się lub chodź. Podobnie, jeśli spędzasz dużo czasu w samochodzie, rób częste przerwy, aby móc rozprostować nogi.Tylko w najcięższych przypadkach nieustannego bólu pleców lub w przypadku poważnego urazu należy rozważyć operację. Istnieją inne schorzenia kręgosłupa, choć rzadkie, gdzie nie ma innej opcji niż operacja. Oto, gdzie można znaleźć ulgę w bólu pleców

Choroby zwyrodnieniowe często wymagają operacji kręgosłupa.Ćwiczenia rozciągające i uelastyczniające mogą znacznie pomóc w zapobieganiu, a nawet pozbywaniu się bólu pleców.

Jeśli te rozciągnięcia są wykonane prawidłowo i zgodnie z prowadzonymi wskazówkami, zobaczysz wyniki. Joga jest dobrym pomysłem na pewne sytuacje, a zwłaszcza na środki zapobiegawcze. Porozmawiaj ze swoim lekarzem i zrób wszystko, co możesz, aby zapobiegać bólom pleców.Usuń źródło bólu pleców. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić, jeśli cierpisz na ból pleców. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to proste, może wiązać się z czymś więcej, niż myślisz. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przyjrzeć się, co robisz, gdy odczuwasz ból pleców.Jeśli cierpisz na ból pleców, pamiętaj, aby podczas siadania uważać na swoją postawę. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy cały dzień siedzą na krześle biurowym, ponieważ pochylanie się nad biurkiem może mieć wpływ na kręgosłup. Pamiętaj, aby podeszwy stóp leżały płasko na ziemi, a plecy były tak proste i wyprostowane, jak to tylko możliwe.Utrzymanie pleców bez bólu to zwykle kilka dość prostych technik. Jeśli cierpisz w określonym miejscu, spróbuj masować grupę mięśni wokół tego konkretnego obszaru. Zrób kilka rozciągnięć i nałóż podkładkę grzewczą. Niektórzy uważają również, że pomocne jest używanie wibrującego krzesła, takiego jak te w centrum handlowym.Zamiast przeżywać kolejny dzień z bólem i dyskomfortem związanym z przewlekłym lub nawracającym bólem pleców, postępuj zgodnie z poradami zawartymi w tym artykule i szukaj nowych sposobów leczenia, zapobiegania lub zmniejszania odczuć i objawów bólu pleców. Może to umożliwić Ci odzyskanie kontroli nad swoim życiem i robienie rzeczy, które kochasz najbardziej.