Różne rodzaje koszulek do karmienia są zaprojektowane według tych samych zasad, co zwykłe modne bluzki. Takie bluzki do karmienia zdecydowanie pasują do garderoby stylowej i eleganckiej mamy.

Zazwyczaj te modele mają wewnętrzną warstwę, która jest wystarczająco krótka i wąska, aby można ją było łatwo przenieść od piersi do środka. Warstwa zewnętrzna wykonana jest jako owijka. To jeden z najbardziej optymalnych krojów koszulek, który pasuje do kobiet o każdym typie sylwetki. Co najważniejsze, takie bluzki do karmienia pozostaną aktualne i mogą być noszone nawet po zakończeniu karmienia piersią, ponieważ te modele nie różnią się niczym od zwykłych ubrań. Czasami szybki sposób na karmienie piersią opiera się na guzikach czy zamkach, które można łatwo odpiąć jedną ręką. To dobra opcja dla dzieci, które lubią coś ciągnąć i dotykać w trakcie jedzenia. Duże guziki zajmą palce dziecka i uspokoją je w nieznanym otoczeniu, jeśli karmisz piersią w miejscach publicznych. Gdy tylko zewnętrzna warstwa zostanie rozpięta, głęboki otwór umożliwia wygodne karmienie dziecka piersią. Chroni to materiał przed deformacją podczas rozciągania i utrzymuje ładny wygląd bluzki nawet po wielu cyklach prania. Inną opcją takich bluzek do karmienia jest top z pionowymi szczelinami w dolnej warstwie, które od góry zakryte są dodatkowym materiałem.

Do karmienia podnosisz krawędź materiału i karmisz dziecko piersią. Jednocześnie górną częścią materiału można ukryć dziecko przed wzrokiem ciekawskich, hałasem czy światłem.

Oprócz odpowiedniego zaprojektowania odzieży do karmienia duże znaczenie ma również jakość materiałów, z których jest ona wykonana. Ponieważ dziecko spędza dużo czasu w bezpośrednim kontakcie z matką, sztuczne barwniki lub nienaturalne tkaniny mogą mieć wpływ na zdrowie dziecka. Materiały syntetyczne powodują nieprzyjemne odczucia na skórze i mogą powodować reakcję alergiczną. Dlatego należy uważać przy wyborze materiału, z jakiego wykonana jest koszulka do karmienia. Większość modeli takich bluzek jest zaprojektowana tak, abyś mogła je nosić nawet po zakończeniu karmienia dziecka. Tworząc garderobę podczas ciąży nie musisz się martwić, że będziesz musiała wyrzucić te wszystkie rzeczy lub schować je do szafy.