Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją potrzebują dużo miejsca, aby móc ulokować swój asortyment, szczególnie wtedy, gdy produkcja dotyczy bardzo dużych przedmiotów i w dużej ilości.

Dotyczy to także towarów szybko psujących się kiedy buduje się specjalistyczne chłodnie przykładowo do przechowywania warzyw i owoców. Najlepiej do tego nadają się hale magazynowe, szczególnie te, które mają konstrukcję stalową, która jest bardzo mocna i trwała oraz powszechnie stosowana do budowy tak wielkich obiektów. Poza tym hale magazynowe są idealne dla przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, gdyż tam jest wiele miejsca na ulokowanie asortymentu, a poza tym jest tam odpowiednia ilość miejsca do poruszania się pojazdami takimi jak wózek widłowy czy innymi, które znacznie pomagają przy ustawianiu jak również wysyłce towarów.

Poza tym hale magazynowe są bardzo dobrą inwestycja, gdyż w porównaniu do kosztów wynajęcia takiego obiektu, szybciej zwracają się koszty budowy, a to bardzo liczy się dla wielu firm, których nie stać na comiesięczną opłatę za wynajem, a które chcą posiadać w swoich aktywach własny magazyn do przechowywania wytworzonego asortymentu.

Wybudowanie takiego magazynu jest więc koniecznością dla wielu przedsiębiorstw zajmujących się produkcją. Firmy i rolnicy zajmujące się uprawami potrzebują odpowiedniego miejsca do przechowywania. Dlatego też potrzebna będzie odpowiednia chłodnia. Musi być oczywiście wyposażona w odpowiednie półki, warto zadbać także o miejsce między półkami, tak aby mógł się zmieścić przykładowo wózek widłowy. Oczywiście trzeba pamiętać iż trzeba odpowiednio wyposażyć chłodnię, musi być to z pewnością odpowiednie urządzenie chłodzące. W czasie przechowywania warzyw należy także zwrócić uwagę na odpowiednią wentylację, ponieważ każda chłodnia powinna być odpowiednio wentylowana. Trzeba zapewnić także odpowiednie nawilgotnienie, zatem jeżeli kiedy nie wiemy jak przechowywać pigwę powinniśmy zbudować odpowiednią przechowalnię.