Niektóre typowe oznaki zużycia maszyn to wibracje, dziwne odgłosy z silnika, nadmierne ciepło oraz inny kształt paska.

Wibracje i hałasy mogą być spowodowane różnymi czynnikami, od źle ustawionych pasków po usterki przekładni czy innych ruchomych części. Jeśli zauważysz wyższe temperatury niż zwykle, niewłaściwe smarowanie lub nadmierne zużycie może być przyczyną źródła dodatkowego ciepła. Zniekształcone pasy to kolejna wskazówka, że w maszynie trzeba coś naprawić. Im szybciej zauważysz oznaki zużycia i naprawisz sprzęt, tym mniejsze będą straty spowodowane przestojem maszyny. Jednym z najważniejszych sposobów ochrony ciężkich maszyn przed uszkodzeniami jest upewnienie się, że pracownicy są wykwalifikowani w ich obsłudze. Wszyscy nowi pracownicy muszą zostać dokładnie przeszkoleni, a obecni operatorzy powinni być często ponownie szkoleni, aby upewnić się, że wszyscy obsługują maszyny w sposób bezpieczny i zgodnie z aktualnymi standardami. Bieżące naprawy i serwisowanie sprzętu są ważne dla płynności pracy

Bez odpowiedniego przeszkolenia operatorów pracownicy mogą uszkodzić maszynę, a nawet zranić siebie lub innych i narazić firmę na spore straty.

Kiedy narzędzia i maszyny działają na optymalnym poziomie, twoja firma budowlana ma większą szansę na osiągnięcie swoich celów i zadań. Podejmij niezbędne środki ostrożności już dziś, aby nie martwić się jutro o zaległe naprawy i serwisowanie sprzętu. Koszty utrzymania ciężkiego sprzętu mogą z łatwością stać się dla firm uciążliwe, szczególnie jeśli zaniedbujemy okresowe serwisowanie i maszyny ulegają poważnym awariom. Przedsiębiorstwo jest wtedy narażone na większe ryzyko wyższych kosztów konserwacji, przestojów i wskaźników awaryjności. Jeśli naprawa perkins jest przeprowadzana regularnie, nie ma ryzyka wystąpienia poważnych awarii, które są jeszcze bardziej kosztowne dla przedsiębiorstw i powodują przestoje w pracy. Konserwacja zapobiegawcza to czołowa metoda konserwacji, którą wielu właścicieli firm stosuje w celu wyeliminowania kosztownych skomplikowanych napraw, nagłych awarii sprzętu i innych zasobów niezbędnych do wykonywania robót.